Решение за сите пригоди: Оваа фризура ја обожаваат сите познати убавици (ФОТО)

Оваа ретро-фризура ја видовме на сестрите Кардашијан, на Џенифер Лопез и на многу познати дами. Можеби е време да ја пробате и вие?

Можеби и забележавте на социјалните мрежи дека фризурата што обележа дел од 80-тите и 90-тите години на минатиот век полека им се „прикрадува“ на хит-трендовите. Имено, лоб-стилот е подигнат на повисоко ниво и доби освежување благодарение на завитканите врвови на косата.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chris Appleton (@chrisappleton1)

Оваа строга фризура, која е инспирирана од онаа што ја носеа младите девојки во 1960-тите години, е вистинско изненадување бидејќи ѝ е наменета на косата до раменици, која е уредно средена, а потоа и поради тоа што се појавува во ерата на „неуредна“ коса и опуштен, кежуал-изглед.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by justine marjan (@justinemarjan)

Фото: Instagram, Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време