Модерно и практично: Ова е хит-фризурата летово што ја обожава и Џулија Робертс!

Во тренд

Летото е идеално време за пробување нови работи и за промена на имиџот

Кога ќе настапат жештините, косата најчесто ни е врзана во опавче или пунџа.

Светските фризери се сложиле за едно нешто и таа вест ќе ве израдува. Ова е фризурата што ја прогласиле за најмодерна оваа година.

Освен што со неа секоја жена изгледа моќно, многу е практична и лесна за одржување, а и пријатна за овие тропски денови.

View this post on Instagram

@juliaroberts ❤️ new ✂️#sergenormant

A post shared by Serge Normant (@sergenormant) on

Се работи за модифицирана верзија на паж фризурата.

Голем број холивудски убавици веќе се одлучија да ја променат фризурата токму во овој правец. Џулија Робертс и Сандра Булок од неодамна имаат токму така стилизирана коса.

Оваа фризура им прилега речиси на сите, бидејќи има средна должина и на најдобар начин ќе го врами сечие лице. Таа е малку подолга од класичниот паж, па се’ уште ќе можете да ја врзете во опавче или да обликувате симпатична пунџа.

ФОТО: Getty Images, Instagram

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време