Идеално за жени со тенка коса: Благодарение на овие фризури, косата ќе изгледа двојно побујна!

Овие фризури ќе ви додадат волумен и вашата коса ќе изгледа здраво и силно.

Ако вашата коса е тенка, не е доволно густа и слаба, ги пронајдовме вистинските фризури за вас.

Тие се модерни, лесни за одржување и изгледаат одлично на скоро секоја форма на лице. Есента е во голема мера тука, и оваа сезона е совршена за промени.

Фризерите советуваат доколку имате тенка или слаба коса, изберете помеѓу овие 3 фризури. Со нив косата за еден момент ќе изгледа пополна и поздрава. Друг совет е да ја обликувате косата со фигаро и да избегнувате да биде потполно исправена. Брановидна коса изгледа значително подебела, па слушнете го овој совет од фризер.

Еве ги фризурите што ви се достапни:

Боб-фризури со модерни краеви

Оваа фризура има нешто витално, а тоа е должината, што прави косата да изгледа подебела. Должината треба да биде до вилицата, а краевите да изгледаат неуредно, па не да се уредно исечени. Покрај тоа што имате совршена фризура, нема да мора да се фенирате секој ден за да ја стилизирате косата. Само ставете малку мус од восок или коса и тоа е тоа.

Степенасто шишана коса 

Оваа фризура дава дополнителен волумен, така што и најтенката коса ќе изгледа подебела. Најдобро би било да се избегнува фенирање директно, но да се прават бранови, бидејќи на тој начин косата ќе изгледа уште побујна.

Шишки

Покрај нагласувањето на очите, шишките визуелно ќе дадат дополнителен волумен. Совршено ќе го освежат изгледот, а ќе можете да ги носите исправени или фенирани. Оваа фризура добро одговара на сите форми, освен на жените со тркалезна форма на лице. Ако спаѓате во таа група, најдобро би било да изберете една од претходните две фризури.

Прочитајте и: Четката за коса мора да се измие, и еве како!

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време