Ракот никогаш не е прва болест, пред него се појавува ова: Древен кинески метод за превенција од рак!

Кинескиот метод за исфрлање на жолчни камења од дебелото црево е популарен во Азија и се верува дека спречува развој на рак.

Кинезите имаат добро познат народен лек кој им помогна на многумина да се ослободат од камењата во жолчката на полесен и помалку опасен начин.

Кинескиот лекар д-р Лаи Чиу Нан препорачува потполно природен метод за отстранување на жолчни камења, кои се многу опасни – освен што предизвикуваат болка, тие доведуваат до жолтица, па дури и до рак.

Истражувањата покажаа дека луѓето кои боледуваат од карцином, претходно претежно имале камења во жолчката.

„Ракот никогаш не е првата болест што се јавува“, вели д-р Лаи, истакнувајќи дека обично има многу други проблеми што доведуваат до рак. Според неговото истражување, обично луѓето кои страдаат од рак имале камења во жолчката.

Еден од симптомите на камења во жолчката е чувство на силна ситост после јадење. Имате чувство дека не можете да варите храна. Ако работите станат посериозни, се јавува и болка во црниот дроб. Ако мислите дека имате камења во жолчката, најдобро би било да го примените овој древен кинески метод.

Се верува дека овој кинески метод е добар и за зајакнување на црниот дроб, бидејќи црниот дроб и жолчното кесе се тесно поврзани.

Како да ги исфрлите камењата од жолчката преку столицата:

1. Првите пет дена пијте четири чаши сок од јаболко секој ден или јадете барем 4-5 јаболка. Сокот од јаболко ги омекнува камењата во жолчката. За време на тие 5 дена, можете да јадете нормално.

2. Не вечерајте на шестиот ден.

3. Во 18 часот тој ден, земете лажичка сол епсом (магнезиум сулфат) со чаша топла вода.

4. Направете го истото во 20 часот. Магнезиум сулфат го отвора жолчното кесе.

5. Во 22 часот, пијте 5-6 лажици маслиново или масло од сусам, со иста количина на свежо исцеден сок од лимон.

6. Измешајте добро и пијте. Маслото ќе ги подмачкува камењата и ќе го олесни нивното поминување.

Следното утро, во вашата столица треба да има зелени камења, кои обично лебдат.

Дури и ако немате симптоми на камења во жолчката, не би било лошо да ја испробате оваа природна терапија бидејќи чистењето на жолчното кесе не може да биде штетно.

Прочитајте и: Онколог ги разбива трите најчести митови за мамографијата!

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време