Експертите се сигурни: Еве кои бои за коса ќе бидат во тренд во 2020 година!

На фризер!

2020 година ќе биде во знакот на здравата, негувана коса со природна боја

Додека завршува оваа година, време е да смислиме нови, свежи стилови на бојосување. 2019 година беше во знакот на боја на праска и ледено сини нијанси.

Стручните фризери и колористи белат дека трендот на бојосување во 2020 година ќе биде следниот: здравата и коса со природна боја ќе биде хитот!

„Поминаа деновите на оштетена, сува и коса со нејасна боја. 2020 година ќе биде посветена на сјајната и негувана коса“, открил Јан Мишел Блек.

Експертите наведуваат дека следната година ќе биде во знакот на следниве 4 тренда…

Сјајни прамени

Природна боја на коса прошарана со за нијанса посветли прамени, без бојосување на израстокот. Овој начин на бојосување е се’ попопуларен од причина што не бара постојано одење на фризер. Бојата лесно се одржува дури и ако израсне неколку месеци.

View this post on Instagram

💥OH HOT DAMN GUYS💥 I can’t get over how much shine is in this hair! Swipe to see the before! . . It had been months since I did Elizabeth’s hair, the summer was unkind and mom life keeps you busy so when she scheduled an appointment I knew I had to add lowlights to make this more low maintenance. . . I did teasy weaved highlights using flash lift with bond builder and slices of 6NB+7G in shades eq. Then glossed the whole thing with my favorite NAG formula. 9G+8V+7N to correct unwanted tones and add brightness. I love adding gold to all my blond toners! . . Tell me what you guys think? Whao wants a dimensional color?! 🙋🏼‍♀️🙋🏻‍♀️🙋🏾‍♀️🙋🏿‍♀️

A post shared by St George, Utah Hairstylist (@cristina_does_hair) on

Природна кафеава

Бринетите можат да ја прилагодат својата боја на коса. На црнките им се сугерира да одат кон понежни тонови и висок сјај на косата.

„Тоа ќе создаде илузија дека нивната коса не е обоена и дека имаат неверојатни природни тонови на коса“, велат стилистите.

Се предлага природните црнки да стават неколку прамени во цимет и карамел-боја на косата.

Земјени и бакарни тонови

Минатата година беа популарни бојата на праска и бакар за природно да се тонираат црвенокосите девојки. Овој тренд продолжува, но акцент се става на земјените тонови. Црвенокосите девојки можат да ја бојосаат својата коса во силна боја на бакар, со понекој потемен прамен, одржувајќи ја хидрирана и здрава.

Обелена русокоса

Колку и да ја обожававме платинестата и ледено сината коса, експертите тврдат дека избелените прамени ќе бидат хит оваа година. Доколку имате природно руса коса, целта е само малку да ја тонирате со бела боја и ќе бидете апсолутен хит во 2020 година!

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време