Овие чизми се моден императив за оваа сезона: Дали можеби веќе ги купивте?

Must have парче за сезоната есен/зима

Оваа есен гломазните чизми се апсолутен моден императив. Ако веруваме на водечките модни трендесетерки на инстаграм, гломазните чизми или чизмите со дебел ѓон се парче кое на секој аутфит му даваат посебен печат. Прво ги лансираше “Прада“ , а ја доживееја истата судбина како популарните “Balenciaga” патики, кој никому не му се допаднаа, а потоа цел свер ги имаше.

View this post on Instagram

Blending in

A post shared by FUNDA CHRISTOPHERSEN (@fundachristophersen) on

Станува збор за чизми кои се погодни за ладните зимски денови, чизми кои ќе го сочуваат вашето здравје, а подеднакво се и атрактивен моден додаток .

Откако моделот на “Прада“ доживеа успех, не постои речиси ниту еден high end и high street бренд, кој не лансираше свој пар на гломазни чизми, кои се вклопија речиси во секој аутфит од лежерен до романтичен и елегантен.

Станува збор за чизми кои се најзастапени во црна и прљава бела боја.

Доколку сте од оние коичесто експериментираат со своите модни избори, ова парче дефинитивно треба да се најде во вашата колекција.

Фото : guliver/getty, Instagram

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време