10 совршени фустани за да бидете ѕвезда на вечерта (ФОТО)

Празници се ближат...

Иако стилските подготовки за секаков вид на прослава се секогаш забавни, оваа сезона на забави е уште повозбудлива од вообичаеното. По минатогодишната празнична атмосфера помината дома и преку зум, оваа година празниците ги чекаме со раширени раце и со омилениот пар салонки на нозете.

Така, во име на елегантниот, забавен стајлинг и излегувањето со пријателите, составивме листа на феноменални фустани за новогодишните и празничните забави.

Без разлика на вашата естетика – дали сакате смели комбинации или се придржувате до класиката со избирање на мал црн фустан, ви носиме упатства кога станува збор за купувањето за овогодинешните забави. Лесно е да се занесете со парчиња водени од трендовите (сите го правиме тоа), но важно е да се потсетиме на можноста за повеќекратна употреба на избраната гардероба.

Во нашата галерија ви претставуваме избор од 10-те најубави фустани во кои вие ќе бидете најсветлата ѕвезда на вечерта.

 

Fashionable dresses fall-winter 2020-2021: photos, models, styles, trends,  novelties of the season

Every Look from Versace Fall/Winter 2021 — CR Fashion Book

 

 

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време