Повик за гламур и смелост: Колекцијата на Оскар де ла Рента за есен / зима 2020

Њујоршка модна недела

Нови креации на познатата модна куќа за свечени прилики, но и за секојдневни зимски комбинации.

На Модната недела во Њујорк својата модна колекција за есен / зима 2020 година ја претстави и реномираната модна куќа на Оскар де ла Рента.

Препознатлив како бренд со чие име се врзува отменост и елеганција, колекцијата за следната студена сезона нѐ исполни со исчекување.

Богатиот избор на различни гламурозни фустани ги воодушеви љубителите на модата како и модните критичари, а достапни се „вистински зимски” модели на фустани до под со долги ракави, но и неколку креации за храбрите дами за кои студеното време не претставува проблем.

Иако свечените тоалети биле најубавиот украс на ревијата Оскар де ла Рента, основната колекција се сепак зимски модели и капути во доминантни бои, интересни дезени и детали.

Дали вам ви се допаѓа новата колекцијата на модната куќа Оскар де ла Рента?

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време