Изгледајте софистицирано во секоја пригода: Совладајте ги овие 5 правила еднаш засекогаш!

Модни правила

Неколку совети за да заблескате во секоја комбинација

Без разлика дали купувате најнови колекции во дизајнерски бутици или улични брендови на распродажба, можете да успеете да направите секое парче облека да изгледа луксузно, ако ги земете предвид овие неколку совети:

  • Неутралните бои можат да се носат во повеќе комбинации и ќе изгледаат луксузно во сите варијанти. Одбирајте боја на песок, бела, морнарско сина и црна, кои секогаш можете да ги освежите со детали како што се златен накит или црвен кармин.

View this post on Instagram

Walk walk walk

A post shared by Nur Bilen Yavuzer (@nurbilenyavuzer) on

  • Модните експерти предлагаат при купувањето капут да земете еден број поголем. Ќе ви биде поудобен, особено ако под него носите подебело плетиво, а моментално, предимензионираното е во тренд.

  • Препознајте кои кроеви ви стојат добро. Сите имаме омилена кошула, фустан или панталони во кои редовно добиваме комплименти. Ако подобро ви стојат панталони со рамен крој, побарајте ги на следниот шопинг, без разлика што моменталните трендови се поинакви.
  • Исто така, обрнете внимание на материјалите – природните материјали како волна или памук се одличен избор, но исто толку важно е соодветно да ги одржувате за да не ја изгубат бојата, формата или мекоста.

Слоевити комбинации што можете да ги испробате викендов
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време