Слоевити комбинации што можете да ги испробате викендов

Есенски тренд

Идеално време е за стилски слоевитост, и можете да играте со него на многу начини. Ние носиме идеи!

Додека есента е топла и блага кон нас, тоа е идеално време за игри со стил. Една од нив е дефинитивно слоевитоста со која можете да рециклирате голем број парчиња од вашата гардероба, да ги носите оние од летната и есенската сезона и лесно да го освежите вашиот секојдневен изглед. Еден предлог е да користите фустани, под кои сега можете да носите маици со долги ракави. Вториот предлог е секогаш безбедна комбинација на маица и кошула, а третиот комбинација со две плетени па дури и три слоја облека – маица, блуза и џемпер. Покрај тоа, можете да користите сакоа или панталони во ова, што сега може да биде основа за здолништа. Еве неколку идеи што можете да ги испробате викендов!

View this post on Instagram

@weyhe.official pants 01 & hat

A post shared by Maja Weyhe (@majawyh) on

View this post on Instagram

Perfect for the in between weather ⛅️ (knit gifted)

A post shared by Lizzy Hadfield (@shotfromthestreet) on

View this post on Instagram

Grandpa on the go

A post shared by Camille Charriere 🌙 (@camillecharriere) on

View this post on Instagram

Well hello Fall!

A post shared by Grece Ghanem (@greceghanem) on

Прочитајте и: Совршено усогласени: Џенифер Лопез и Алекс Родригез во најмоќното издание досега!

 

ФОТО: Instagram

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време