Во продажба е ОКТОМВРИСКИОТ број на „Убавина и здравје“

Еве што ќе читате во него!

Драги наши, во продажба е октомврискиот број на најтиражниот магазин за жени кај нас и во регионот „Убавина и здравје“! На насловната страница е Виолета Мешковска, која позира за модниот едиторијал: Ние сме Fashion Group!, и тоа пред фотообјективот на познатиот српски фотограф Мирко Табашевиќ.

Во продолжение, ви ги откриваме темите кои ќе ги читате во новиот број:

У&З тренд

11 Ај, едно селфи!

12 Лице на богата девојка

14 Металик-глазирани нокти

16 Сканк-фризура

18 Дали сте пробале „скин сајклинг“?

20 Време е за шалови!

У&З жени

24 Жана Базби: Пример за жена лидер

26 Разговор со Сандра Силаѓев

30 Феноменот Монро

Убавина и стил

36 Безвременска шминка

42 Даниела Андреевска: Што (не) сакам кај себе

46 Моден едиторијал: Ние сме Fashion Group!

54 Есенска листа

56 Стилот на Тамара Калиниќ

57 Инстант-стил

58 Miss Urban Vibe: 10 години моден блог

60 Урбан изглед на Анастасија Димеска

Вити и здрави

61 Малку стрес е ОК!

62 Живот во двојка

68 Што е спининг и кои се неговите придобивки?

70 Витамини и минерали во сезоната на вирусни инфекции

72 Што знаете за менопаузата?

У&З живот

77 Сафари-авантура

80 Александар Блажевски за „Подобро здравје“

82 Умеете ли да поставите граници?

86 Добро осветлување за добра атмосфера

94 Храна за утеха

100 Неповторливата Џулија Робертс

101 Чек-листа на Теона Митевска

106 Виктор Петров одговара на прашањето што ве прави среќни

Не пропуштајте ја и колумната на заменик-уредничката Марија Лукаревска – „Доза кревкост“.

Читајте нè! Забавувајте се со нас! Ние сме тука заради вашата убавина и здравје!

Текст: Убавина и здравје

Прочитајте и

Коментарите се заклучени.