Во продажба е ноемвриското издание на најтиражното списание за жени: Упаднавме во ролекостер

Држете се цврсто!

Со секој примерок на „Убавина и здравје“ испробајте ги новитетите на нашите пријатели: крем за лице Q10 BOOST од „Афродита козметика“; магнезиум од „Магнетранс“ и универзален зачин „Маги“

Здраво, драги наши вљубеници во убавината на животот. Па, дури и ако има некој таму што не е свесен за своите афинитети кон фините нешта, кои уште ги нарекуваат и уметност на живеењето, ние сме сигурни дека „Убавина и здравје“ е ваша миленичка токму поради тоа.

На креаторите, како и на читателите на овој магазин, заедничка ни е потребата да се восхитуваме, да уживаме во естетските доживувања, да трагаме по инспирација за што поубаво секојдневие. Знаеме, оваа година сите упаднавме во ситуација што е слична на возење на ролеркостер, за кој никој од нас не побара да купи билет.

Но веќе сме на своето место и што е тука е, мора да се возиме. Мора и да се снајдеме најдобро што можеме во вратоломните спустови и кривини за да останеме на своето место. Верувам дека никому не му е лесно. Неизвесноста раѓа најмногу стравови што ни го нарушуваат мирот, кој на сите ни е потребен. Но наша задача, како и секогаш, е да ве инспирираме!

Веруваме дека и во овој број ќе пронајдете многу мали нешта што ќе ви помогнат во менаџирањето на стресот и ќе ви помогнат да си поставите некоја нова цел што ќе сакате да ја исполните и со тоа да бидете подобро и да бидете посреќни.

Посветете се на негата на убавината (стр. 33), новите концепти не се фокусирани на битка со годините и не одат анти што било, туку фокусот е на извлекувањето максимум од секоја доба – проејџинг. Никогаш не е доцна за остварување на желбата за фит-тело. Задоволството од сопствениот изглед е сигурен рецепт за среќа. Вежбајте повеќе, постигнете ја својата дамнешна фитнес-цел во домашни услови (стр. 61), сега барем имате повеќе време.

Следете ги чекорите на пионерите што ги преселија своите бизниси онлајн (стр.76). Ослободете се од негативните емоции, и тие ви штетат пред сѐ вам, не осудувајте (стр.32)! Наместо тоа, направете нешто убаво и здраво со мирис на тиква (стр. 92)!

Држете се цврсто!

Ве сакаме,

Ваша Јована Стојменовиќ, главна и одговорна уредничка на „Убавина и здравје“

Фото: Приватна архива, „Убавина и здравје“

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време