Оваа поза е идеална за постигнување женски оргазам, дали сте ја пробале?

Испробајте!

За некои жени тешко е да доживеат оргазам за време на пенетрацијата, а некои пози се посоодветни за кулминација од другите.

Непишано правило е дека жената најлесно ќе доживее оргазам во поза на каубојка, а за девојки кои сепак сакаат да бидат долу, постои совршена поза во која оргазмот е скоро загарантиран.

Позата се вика „лежечки полицаец” и вреди да ја испробате.

Жената е на стомак, додека под колковите е некаков кревач, како перница, а партнерот е зад неа. Мажот ги става нозете помеѓу нозете на партнерката, а висината на перницата помага во стимулирање на Г-точката.

Позата е идеална за девојки кои сакаат да легнат за време на сексот, а тоа е неизмерно уживано и од мажот кој сака да се донесе себеси и неговата партнерка до кулминација што е можно поскоро.

Прочитајте и: Сексуални грешки кои можат да ви го уништат летото: Хлорот од базен и топлината можат да ги оштетат кондомите

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време