Ким Кардашијан и Канје Вест купија куќа која вреди три милиони – Погледнете како изгледа!

Нов луксузен имот

Музичко-реалити двојката – Ким Кардашијан и Канје Вест ја зголемија својата импресивна збирка на недвижности со нов дом во Калифорнија. Имотот е вреден три милиони долари и се наоѓа во близина на нивната куќа која е вредна преку 60 милиони долари.

Новата куќа од 360 метри квадратни се наоѓа на имот од 6.000 метри квадратни.

Куќата е изградена во педесетите години на минатиот век и во неа има четири спални соби и веќе некое време не е реновирана.

Погледнете како изгледа:

Фото: Getty Images
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време