За жените во 40-те години – Овие фризури се идеални за вашата возраст

Соодветната фризура ќе ја нагласи вашата женственост и убавина

Животот на некои жени започнува дури откако ќе влезат во 40-тите години. Па затоа, многу од нив се одлучуваат да го освежат својот изглед. Ова се годините кога е вистинско време максимално да се посветите на себе и на својот изглед.

Соодветната фризура ќе ја нагласи вашата женственост и убавина. Па затоа, ви предлагаме фризура што ќе ве прероди.

Станува збор за боб-фризурата. Оваа едноставна фризура може да се носи на повеќе начини: слоевито скратена, без кркми и со кркми. Можете да ја фенирате рамно или со кадрици.

Погодна е за жените со повеќе од 40 години, бидејќи ја оживува тенката и ослабена коса.

Лесно и брзо се фенира, а одлично ги крие брчките од лицето и вратот.

Погледнете ги фотографиите и одберете ја онаа фризура што вам најмногу ви одговара…

View this post on Instagram

#bobhaircut #balayageombre #balayage

A post shared by DanieleParrucchieri (@daniele_parrucchieri) on

View this post on Instagram

A huge transformation to give this beautiful girl a cute haircut! 😍 (Color Not Done By Me)⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀#haircutideas #haircutsforwomen #longtoshort #blonde #haircut #bob #hairspiration #hairinspiration #hairoftheday #curlsforthegirls #hairstyling #beforeandafterhair #hairstyles #hairtransformation #hairofinstagram #hairart #bobhaircut #hair #hairstylist #pennsylvaniahair #hairideas #shorthairstyles #curledhair #hairvideos #curls #lovehair #transformation #longhair #hairgoals #longtoshorthair

A post shared by Rebecca (@rebeccas.shears) on

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време