Сите модерни жени носат облека во оваа боја есенва!

Есен во најубавите нијанси

Модниот свет најчесто вешто ја одбегнува, но сега избила на прв план

Боја на ф’стак, ментол, длабока и по малку мрачна, но сепак интензивна и јака, која нијанса и да ја одберете, нема да погрешите со зелената оваа есен.

View this post on Instagram

My kinda #fwis

A post shared by Style By Nelli (@stylebynelli) on

Ако внимателно ги следите модните писти или светската улична модна сцена, веројатно сте забележале дека полека но сигурно зелената боја го презема тронот.

Во текот на септември имавме можност да гледаме како познатите дами дефилираат во зелени модни комбинации на црвениот тепих и на модните ревии, па зелната брзо се наметна како една од боите што сигурно ќе доминираат во сезоната што ни претстои.

Во продолжение погледнете дел од најубавите начини да ја носите прекрасната зелената овие есен и зима…

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време