Уредете го домот во јапанди стил: Ова е најпопуларниот тренд за уредување ентериер моментално!

Уредување на домот

Сите љубители на минимализмот ќе го обожаваат овој стил

Според зборовите на дизајнерите на ентериер, стилот јапанди ќе биде многу популарен во уредувањето во 2021 година, а станува збор за стил кој ги спојува јапонскиот дизајн и скандинавскиот минимализам.

Иако овој стил не е сосема нов, вистинска експанзија ќе доживее оваа година. Основниот акцент кај овој стил е ставен на функционалниот мебел, минимализмот, природните материјали, едноставните линии и неутралните бои.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Japandi (@japandi_design)

Целата идеја е да се формира простор во кој ќе ни биде пријатно и удобно.

Поентата е да се водите според правилото „помалку е повеќе“, а тоа значи да одберете неколку впечатливи детали, додека преостанатите ќе бидат ненападни.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Japandi (@japandi_design)

Најчестиот избор, кога станува збор за овој тренд, се беж и белата боја.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Japandi (@japandi_design)

Уметничките дела, исто така, се фантастичен начин да се оживее овој тренд. Побарајте неутрални и апстрактни слики за да го надополните просторот. Овој тренд е насочен кон пронаоѓањето убавина во несовршеностите, како што се деталите од необработено дрво или рачно нацртани детали.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Japandi (@japandi.living)

Ако ве заинтересира сето ова и сакате да внесете промени во домот, погледнете ги фотографиите и најдете инспирација…

За поубав дом, осмелете се да си играте со боите
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време