Хит фризура за претстојната пролет: Стилизирајте ја косата вака и за миг ќе изгледате двојно помлади!

Фризерите одлучија

Мора да ги испробате овие фризури

Вистинскиот избор на фризура е многу важен. Од фризурата зависи дали ќе изгледаме феноменално или 10 години постаро, па затоа неопходно е му посветите големо внимание на стилизирањето на косата.

Пролетта се приближува, а ние истраживме што ќе биде во тренд кога станува збор за стилизирањето на косата. Оваа година ќе бидат актуелни женствени и фризури во бохо стил, а ние издвоивме 5 најдобри што ѝ стојат на секоја жена и, што е најдобро, прават да изгледате помладо и посвежо.

Еве за кои фризури станува збор:

Боб-фризура


Фризерите се едногласни – пократката коса многу подобро им стои на дамите во зрелите години, па затоа боб фризурата е одличен избор. А доколку е прошаран со прамени во некоја природна нијанса – тоа е полн погодок.

Плетенки


Без разлика колку години имате, плетенките секогаш се добар избор. Ваквите фризури сигурно ќе ве подмладат.

Сирена или морски бранови


Брановите во косата се многу популарни, а нивната моќ да го подмладат лицето е неверојатна.

Опуштено опавче

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LilouBlue Designs (@liloubluedesigns)


Оваа фризура во бохо стил не само што ќе направи да изгледате посвежо, туку и ќе му даде доза елеганција на секој стајлинг.

Неуредна пунџа


Со години е на врвот на листата на најпожелни фризури, но тоа не е чудно, бидејќи одлично им стои на сите жени и се прави за половина минута!

Ова е моментално најпопуларната боја на коса: Нежна, женствена и одлично им стои на сите!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време