Чорба од боранија и од пилешко месо

Вкусен ручек за 4 лица

Течната храна го забавува празнењето на желудникот, така што чувството на глад се јавува многу подоцна одошто кога јадеме цврста храна.

Состојки:

1 пилешки гради

1 кромид

1/3 праз

1 шолја боранија

1 шолја никулците

1 чешне лук

1 л вода

сол

црн пипер

исечкан магдонос

масло

Приготвување:

Испржете ги ситно сечканите кромид и праз во малку дозволено масло.

Исечете го белото месо на коцкички и испржете го кај кромидот.

Додајте сечкана боранија, било свежа или замрзната, прокељ, лук и зачини по вкус.

Додајте вода во тенџерето и варете ги сите состојки заедно на умерен оган околу 30 минути, додека омекне месото. На крај додајте ситно сечкан магдонос и послужете топло.

Текст: Добра храна

Фото: Илустрација

 

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време