Пржени јунешки ребра во сос од магоднос

Брзо до ова комплексно јадење со помош на неколку трика

Приготвувањето ребра на скара е повеќечасовен процес, но со неколку трикови таквиот вкус можете да го постигнете и со пржење.

Состојки за приготвување на ребрата: 1 кг јунешки или телешки ребра, 5 лажички сол, 1 лажиче црн пипер, 7 чешниња лук, 2 лажички лут црвен пипер, 3 лажичиња сенф, 13 лажици маслиново масло, сок од 1 лимон, 2 компира со средна големина, 2 врски магдонос, 2 лажици мелени ореви или бадеми, 40 г пармезан, 3 лажици кечап

Приготвување на ребрата: измијте ги и исушете ги ребрата, па ставете ги на големо парче алуминиумска фолија. Измешајте ги солта, црниот пипер, црвениот пипер и ситно сечканото лукче и нанесете ги врз месото. Премачкајте го со сенф, попрскајте го со лимонов сок и прелијте го со масло. Завиткајте го во фолијата и оставете го да отстои во фрижидер за време на ноќта. Маринираните ребра ставете ги во грил-тава, но претходно на дното сипете чаша вода и прекријте го со кромид. Прчете 1 час на 150 степени. Потоа, премачкајте го месото со мешавина од 3 лаживи кечап и 1 лажица масло, па вратете го на загреаната рингла уште 1 час.

Приготвување на сосот: исчистете и изгмечете ги чешнињата лук во паста, а потоа спојте ја со ситно сечкан магдонос. Додајте мелени ореви или бадеми, пармезан и 6 лажици маслиново масло, а добро помешајте.

Текст: Добра храна

Фото: Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време