Салата со чадено пилешко месо

Салата што никогаш нема да ви здодее, а ќе ви ја истенчи и половината

Кога температурата надвор е висока, настојуваме да поминуваме што е можно помалку време покрај шпоретот и затоа брзите и практични оброци стануваат дел од секојдневјето во овој период од годината. Ви претставуваме рецепт за највкусната салата, која никогаш нема да ви здодее, а која ќе придонесе да загубите килограми. А за нејзино приготвување ќе ви бидат потребни само 10-тина минути!

Состојки: 500 г чадено пилешко месо, 2 авокада со средна големина, 2 манга, 150 г пињоли, 300 г рукола, рендана кора од 1 лимон, сок од лимон, 2 лажички ситно сечкан ѓумбир, 3/4 лажиче маслиново масло, 1 чешне лук, сол, црн пипер

Приготвување:

Исечкајте ги пилешкото месо, авокадото и мангото на тенки и ситни парчиња. ираспоредете ги во чинијата. Пропржете ги пињолите во малку маслиново масло, па сипете ги заедно со руколата врз месото и зеленчукот во чинијата. Соединете ги кората, сокот од лимон, ѓумбирот, маслиновото масло, лукчето, солта и црниот пипер и прелијте ги врз салатата.

Текст: Добра храна

Фото: Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време