Игра за четворица: Вратете ја возбудата што ја чувствувавте на првиот состанок

Прескокнете ја вечерата за двајца и привлечете уште столчиња на вашата маса

Студија на еден американски универзитет покажа дека двојките што излегуваат со барем уште една двојка се позадоволни од врската од оние што не го прават тоа. Другите луѓе внесуваат новости во вообичаената конверзација и помагаат двојката подобро да се запознае. Со други зборови, поголемо друштво ја враќа возбудата што ја чувствувавте за време на првиот состанок.

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време