Чашка за добро утро!

Не, не станува збор за она што можеби помисливте

Наш предлог е да му направите услуга на својот организам и да пробате да го започнете денот со жестока голтка концентриран сок од лимон со ѓумбир. Ќе ве придвижи подобро дури и од голема шолја кафе!

Ѓумбирот има противвоспалително дејство, а лимонот е богат со витамин Ц и создава базна средина во организмот. Ако сметате дека оваа луто-кисела напивка ќе биде претешка за вашиот стомак, треба да знаете дека ѓумбирот и лимонот, и покрај кисело-лутиот вкус, дејствуваат против киселини во стомакот, ублажувајќи ждригавица.

За максимален ефект, измиксирајте поголемо парче ѓумбир и половина лимон во блендер. Доколку ве мрзи да го миете потоа, изрендајте го ѓумбирот во чаша, додајте сок од половина лимон и испијте ја напивката во еден здив! На здравје!

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време