На почетокот од бракот, мажот почнал да ја условува сопругата: Сè уште се прераскажува нејзиниот одговор!

Неверојатно

Прочитајте ја оваа приказна што се прераскажува меѓу жените, а гласи вака

Младо семејство. Мажот ѝ приоѓа на жената и ѝ вели:

„Драга, сега сме во брак, така што време е да поразговараме за правилата во нашето семејство. За да не се расправаме без врска, сакам да бидеме на чисто. Имам само три правила:

Прво правило: Секој четврток играм ФУДБАЛ со другарите. Дожд, снег, бура – не е важно. Јас одам на фудбал. Јасно?“

„Јасно“, одговара жената.

„Добро. Второ правило: Секој петок со пријателите одам во БАР. Тоа, исто така, е во ред?“

„Да, секако.“

„И трето правило: лошо време, земјотрес, роденден на мајка ти, без разлика за каков настан станува збор, секоја сабота сум на РИБОЛОВ. Дали и тоа е јасно?“

„Јасно“, одговара жената.

„Само тоа? Не сакаш ништо друго да кажеш? Можеби имаш некој приговор? Или можеби и ти имаш свои правила?“

„Не, сè е во ред. Што се однесува до правилата, имам само едно. Секоја вечер во 22 часот, јас имам секс. Дали маж ми е дома или не, мене тоа ми е апсолутно сеедно – кај мене е време за СЕКС!

Еве зошто мажите мислат дека туѓата жена е послатка: Жива вистина!
Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време