Популарната пејачка покажа како изгледа болеста со која се бори (ФОТО)

Повеќе не сака да ја крие

Пејачката Маргарет Лиен Рајмс Сибријан одлучи со обожавателите да сподели како изгледа болеста со која се бори подолго време. Станува збор за псоријаза, автоимуно заболување со манифестација на кожата.

Во таа цел, пејачката споделила и фотографии на која е целосно гола со цел да се видат промените на кожата.

Моето патување во приватна и креативна смисла, мојата нова песна и подкастот што излегуваат наскоро, ископаа дел од мене што повеќе не сакам да го кријам. Ова беше, и сè уште е, патување што им овозможува на тие фрагменти да формираат целина. Музиката е мојот подарок и затоа сум тука. Сега сакам да им дадам глас на оние други делови од мене. Сакам да им дадам глас на толку многу луѓе кои минуваат низ истата работа. Конечно, дојде време да бидам искрена за тоа што е псоријаза и како изгледа“, напишала пејачката на својот инстаграм-профил.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LeAnn Rimes Cibrian (@leannrimes)

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време