Мелани Грифит: Еднаш убавица – засекогаш убавица (ФОТО)

Фотографии што го потврдуваат тоа!

Актерката Мелани Грифит последниве години често се провлекува низ американските таблоиди поради големиот број естетски зафати што ги направила на своето лице. Во нив често ја прозиваат дека „од некогашна убавица се претворила во жена што плаши со својот изглед“.

Сепак, ако се обидеме да го разбереме нејзиното нежно женско битие, кое целиот живот беше синоним за убавина, кое во филмовите беше олицетворение за сексапил, донекаде ќе можеме да ги разбереме и нејзиниот страв од стареење и потребата да ги задржи убавината и младешкиот изглед.

Мелани Грифит се’ уште е убава жена, без разлика на корекциите што ги има направено, а нејзината ноншалантност и насмевката се нешто што секогаш и’ ја дава онаа нота на неодолив шарм.

Нејзините 62 години одлично и’ прилегаат, посебно кога ќе изезе во прошетка со ќерка си Дакота Џонсон, облечена во едноставен, летен, свилен фустан. Без шминка, само со насмевка и добро расположение…

 

Популарната актерка и понатаму настојува да ја одржи добрата форма со напорни и редовни тренинзи во вежбалница…

 

А резултати се вакви:

А еве од кого ја наследила убавината:

 

View this post on Instagram

 

My Mom telling chic,wonderful stories for @whowhatwear 😘 Stay tuned for her great fashion stories!! @tippihedrenofficial ♥️ I love my Mom

A post shared by MELANIE (@melaniegriffith) on

Текст и видео: Инстаграм, Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време