Како сами да ја приготвите најмоќната напивка за дамите над 50 години?

Лесно! Еве го рецептот!

Сите знаеме дека киселото млеко е неверојатно корисно за нашето здравје, а со истото може да приготвиме и голем број јадења.

Киселото млеко може да ви помогне ефикасно да го спречите заморот и целосно да се опуштите во секое време, по напорниот работен ден, слично како какаото. Поради високото количество на пробиотици и витамини, специјалистите особено го препорачуваат киселото млеко на луѓето во зрела возраст.

Оваа чудесна состојка помага за спречување на кариесот, го зајакнува имунолошкиот систем, а може да биде и ваш најголем сојузник во борбата против килограмите со тоа што брзо и ефикасно ги согорува масните наслаги. Токму затоа следниот домашен коктел се смета за најмоќниот домашен напиток кој секоја жена над 50 години треба да го консумира.

Домашен коктел од кисело млеко и хељда
Не, не станува збор за само обична чаша кисело млеко со хељда, туку вистински моќен коктел со бројни здравствени придобивки! Овој напиток ќе ви помогне да го прочистите вашето тело од сите токсини, сите непотребни наталожени остатоци и значително ќе го забрза вашиот метаболизам. Благодарение на истиот, лесно ќе може да се збогувате со вишокот несакани килограми.

Едноставно измешајте 200 мл кисело млеко со 1 супена лажица брашно од хељда. Откако добро ќе ги измешајте состојките, оставете го напитокот да отстои 2 часа. Пред употреба, промешајте.

Фото: Pixabay

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време