Секс-експерт ја дава својата прогноза за 2021: Што ќе биде актуелно на полето на сексот

Карантините и ситуацијата со пандемијата направија големи промени во односите на партнерите, а многумина тврдат дека новите услови на живот се одразија и врз акцијата во спалната соба.

Што ни носи 2021 година на овој план? Секс-експертот Тајоми Морган дава прогноза што ќе биде актуелно на поле секс во 2021.

Мастурбацијата како љубов и нега на самиот себе

Со сите тие дождливи, мрачни денови и карантини и физичка дистанца од другите луѓе, задоволството секој ќе го преземе во свои раце и така ќе се зголеми актуелноста на мастурбацијата“, вели Морган.

Ова ќе биде најбезбедната форма на сексуално задоволство. Повеќе нема да има потреба од презервативи, а оргазмите позитивно ќе влијаат врз вашиот имунолошки систем.

 

Користење сексуални помагала

Секс-играчки ќе се купуваат повеќе од кога било, затоа што многу парови се затворени долго дома и веќе им е здодеано од сѐ. Многумина дури за првпат токму годинава ќе одлучат да експериментираат со „помагала“ за да ја разбијат монотонијатаво спалната соба.

 

Виртуелни предигри и онлајн секс-состаноци

Во 2021 отвореноста кон онлајн-загревање на ситуацијата и задоволување без да излезете од дома ќе се засили“, вели Морган. И тие што претходно биле против ова, сега ќе се одлучат да експериментираат на ваков начин.

Ова ќе биде новото нормално, кое започна во 2020, а ќе трае и во 2021 година.

Фото: Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време