Запознајте го семејството на македонската фудбалска легенда Горан Пандев (фото)

Триесет и седумгодишниот Горан Пандев од 2009 година е во брак со сопругата Надица и имаат две ќерки и еден син. Тие се неговото најголемо богатство.

prekrasna-sopruga-i-tri-dechinja-zapoznajte-go-semejstvoto-na-legendarniot-goran-pandev-foto-01.jpg

Maкедонската фудбалска репрезентација испиша историја на чело со капитенот Горан Пандев, кој го даде победничкиот гол против Грузија. Македонија конечно оди на Европско првенство. Но што прави Пандев кога не е на терените? Кое е неговото најголемо богатство и безрезервна поддршка?

Горан Пандев од 2009 година е во брак со прекрасната Надица, со која имаат три дечиња и тоа синот Филипо, ќерката Ана и најмалата ќеркичка Софија, родена во 2018 година.

Инаку, Пандев е роден е на 27 јули 1983 година во Струмица.

И на 37-годишна возраст е виртуоз на фудбалскиот терен и македонска гордост.

Фотки од семејството:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goran Pandev (@goranpandev19)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goran Pandev (@goranpandev19)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goran Pandev (@goranpandev19)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goran Pandev (@goranpandev19)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goran Pandev (@goranpandev19)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goran Pandev (@goranpandev19)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goran Pandev (@goranpandev19)

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време