Подарок од 8.000 евра за третиот роденден на својата наследничка: Ана Николиќ не жали пари за ќерката (ФОТО)

Тара е пресреќна

Ана Николиќ купи коњ од 8.000 евра! Пејачката одлучи да ја израдува ќерка си Тара за третиот роденден и да ѝ го подари ова благородно животно.

Николиќ по препорака отиде во една ергала и избра коњ со пегички.

Ана и порано јаваше во Белградскиот хиподром, но последниве години го запостави ова свое хоби. Но бидејќи сега не настапува поради корона, одлучи повторно да најде време за дружба со коњите. Оди на јавање секогаш кога е во можност и настојува љубовта кон коњите да ѝ ја пренесе и на Тара. Па така неодамна заедно беа во ергелата и на Ана ѝ се допадна еден бел коњ“, раскажува доброинформиран извор за порталот „Србија данас“, и додава:

 

View this post on Instagram

 

Kakvo uzivanja danas…u “Horse land-u”….🐴❤️Hvala na gostoprimstvu….

A post shared by Ana Nikolić (@ananikolicofficial) on

 

View this post on Instagram

 

Mamina neustrasiva devojcica….❤️🤷‍♀️

A post shared by Ana Nikolić (@ananikolicofficial) on

Николиќ утредента повторно отиде во ергелата за да ги договори сите детали за купувањето на новиото милениче.

Сопственикот на егрелата ѝ кажа дека коњот чини 8.000 евра и дека ќе мора да плаќа месечно одржување и храна. Ѝ ги покажа шталата и просторот за јавање. Ана кажа дека често ќе доаѓа на јавање со ќерка си. Тара е пресреќна што доби ново милениче и постојано сака да го гали“, објаснува изворот.

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време