Наташа Беквалац на прагот на петата деценија: „Не ја загубив вербата во љубовта“

Таа е централна тема во нејзиниот живот

Фото: принтскрин Инстаграм

Наташа Беквалац наскоро ќе наполни 40 години, а како што вели и самата, воопшто не се плаши од годините, туку настојува животот да го помине во радост.

Влегувам во години во кои се’ помалку се плашам од работите, а особено од своите родендени, годините што следуваат. Годините, животот и сето она што тој го носи ги прифаќам со радост затоа што сум свесна за минливоста на нештата, па затоа моите приоритети ги подредив по сопствен вкус, а најголемите болки и порази ми имаат донесено најмногу добро и во основа се мои победи“, искрена е пејачката, која открива што е најважното што го научила до својата 40-та година:

 

 

View this post on Instagram

 

Jako čudni neki dani…ne znam da li sam ok ili uopste nisam ok🙄

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on

Да го живеам животот радувајќи се и да сум среќна што можам да давам. На тој начин да им обезбедам на моето семејство и насакани да живееме во љубовна атмосфера и мир, што е за мене суштина на животот.“

Наташа отсекогаш беше искрена и во јавноста ретко ги криеше своите стравови, победи, но и порази. Како што самата открива, и понатаму се бори да живее во свет без лаги, а тврди дека и по трите неуспешни брака не ја загубила вербата во љубовта.

Сега гледам поинаку на машко-женските односи, но се’ уште верувам во љубовта. Таа е секогаш централна тема во мојот живот, околу неа се врти се’, заради неа се живее“, искрена е Беквалац.

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време