Голема одлука на Меган и принц Хари: Пријателите откриле каква промена планира кралскиот пар!

Селидба на видик?

Војвотката од Сасекс и принц Хари се наоѓаат пред одлука што ќе им го промени животот

Меган Маркл (38) и принц Хари (34) наводно размислуваат за селидба во Америка, пренесуваат светските медиуми.

Изборот на новата локација паднал на Малибу, омиленото место на бројни познати личности, како што е Леонардо Ди Каприо и ѕвездата Ким Кардашијан.

„Меган и Хари бараат тука куќа, слушнав дека се заинтересирани за Малибу. Познавајќи ја Меган и од разговорите со неа, сфатив дека и’ недостига дом. Меган е девојка родена во Лос Анџелес, тука е воспитана, пријателите и’ се тука и многу работи ја врзуваат со Холивуд. Можно е и овде да се живее без стрес и голем публицитет. Лос Анџелес и Калифорнија се големи, лесно може да се побегне со семејството на некои места и да се изолира од сите останати“, изјавил сопственик на едно кафуле во Лос Анџелес и додал дека предноста на животот во Малибу е што луѓето секојдневно гледаат познати личности, но не ги бркаат за фотографирање и не им се мешаат во животот.

Војвотката од Сасекс и принц Хари веќе беа критикувани поради своето големо трошење, вклучувајќи ги и 2,4 милионите фунти за обнова на куќата во Виндзор. Исто така, беа критикувани поради користењето на приватни авиони и јахти, додека другите се грижат за еколошките проблеми.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време