Дознајте кои се дел од учесниците на „U&Z Influencer awards 2020“ во Food категоријата

Кои девојки и момци ќе ја преземат титулата најмоќни на социјалните мрежи и кои ќе се појават на насловната страница на „Убавина и здравје“?

Магазинот „Убавина и здравје“ вторпат во Македонија ги избира највлијателните девојки и момци на социјалните мрежи, кои имаат фактор „С“, што значи не само селфи, туку и сила, среќа, слободен дух, супериорност, стил и став. Главен покровител на конкурсот е „Виолета“.


Погледнете дел од учесниците во Food категоријата.

Ана Марија Кузмановска 

Aна Мариjа e 20 годишна девоjка коjа студира диететика и диетотерапиjа на Фармацевтскиот факултет во Скопjе. Уште од мали нозе ужива во готвење и креирање поздрави верзии од незините омилени оброци, а секогаш први дегустатори на оригиналните рецепти се незините помали браќа. Таа води хармоничен живот без стрес и никакви рестрикции поврзани со исхраната, а на нејзиниот Инстаграм профил можете да најдете изобилство од вкусни рецепти и корисни информации за исхраната.

Радица Китевска 

Радица е дипломиран економист и мајка на мало детенце. Нејзината кулинарска приказна започнува уште од најрано детство, растена со љубовта и почитта према храната. Обожава да експериментира со состојките во кујна како и со нивно фотографирање, сака секој оброк да ѝ биде вкусен за душа и совршен за око. Една година е активна на својот Инстаграм профил, година исполнета со многу љубов, труд и посветеност, а за цел има да го разубави денот на сите свои следбеници со рецептите кои секојдневно ги објавува.

Сѐ за храна

Сѐ за храна е инспиративно катче уредено со разни корисни информации за сите категории на луѓе. Истражувања и разработка на храната од повеќе перспективи, размена на испробани рецепти, нови пријателства. Сѐ за храна е виртуелен пријател кој ве учи повеќе за здравата храна, ве мотивира за приготвување на нешто вкусно, брзо и едноставно и, што е најважно, испробано од уредниците, авторите и читателите. Помошник кој ги подобрува вашите кулинарски вештини и ја развива вашата креативност во кујната.


Повеќе информации и правилата на конкурсот можете да ги прочитате тука.

 

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време