Честитката за Ноле од оваа холивудска дива ги збуни сите

Актерката и тенисерот се добри пријатели

Фото: Getty Images

Меѓу огромниот број честитки кои Новак Ѓоковиќ ги доби по повод освојувањето на „Вимблдон“, спаѓа и честитката на холивудската дива Голди Хон.

Пресреќна сум! Каква историска игра! Ти честитам, пријателе мој“, напиша актерката на Инстаграм, каде што објави фотографија од Новак со трофејот.

Земајќи предвид дека славниот тенисер и популарната актерка се добри пријатели во приватниот живот, нејзината честика и не треба да изненадува.

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време