Источен метод на чистење црн дроб: Секое утро 30 дена пијте чаша сварена вода во ОВА време!

Пробајте

Можеби звучи наивно, но кога ќе го пробате овој метод, се’ ќе ви биде јасно

Црниот дроб го штити организмот од штетни супстанции, му помага да го отстрани отпадот од телото, учествува во сите видови метаболизам: протеини, масти, јаглехидрати, витамини, како и размени на минерали и вода. Без него животот е невозможен – телото би било отруено!

Неопходно е постојано да ја одржувате работата на црниот дроб нормална и да му помагате да заздрави, да му организирате денови за одмор, да пиете доволно течности, во спротивно црниот дроб нема да работи нормално.

Како да го прочистите црниот дроб со вода

Поради неправилно функционирање на црниот дроб се јавуваат промени во психата и дигестијата. Коагулацијата на крвта се влошува, се јавува болка во ребрата и градите, како и вртоглавица.

Кај жените може да се јават и промени во менструалниот циклус. Се јавува и ризик од ирационална раздразливост, лутина. Со слабеењето на црниот дроб, личноста е склона кон несоница, расположението и’ се влошува, се јавува дури и депресија.

Ноктите стануваат тенки и кршливи, а нивната бледа боја исто така укажува на неправилно функционирање на црниот дроб. Црниот дроб е тесно поврзан со видот, а неговото слабеење може да предизвика оштетување на видот, црвенило на очите, руптури на малите крвните садови во очите, а во вечерните часови може да се јави и болка во очите. Исто така, во случај на жолтица, белката станува жолта.

Притисокот во черепот (интракранијалниот притисок) исто така зависи од состојбата на црниот дроб.

Уште пред неколку векови, луѓето почнале да го чистат црниот дроб со вода, а овој метод и понатаму е многу успешен. Секое утро точно во седум часот. додека се’ уште лежите во кревет, испијте чаша сварена вода, оладена на собна температура. Мора да станете 10-15 минути по пиењето на водата. Чистењето на црниот дроб трае 30 дена.

Не може да се помести времето за пиење вода, треба да ја пиете точно во седум часот наутро секој ден. Може да пробате и нецелосно прочистување на црниот дроб со пиење чаша вода во седум наутро за викенд.

Овој метод е многу едноставен, но дава одлични резултати. Секако, ако црниот дроб е полн со отрови, ќе мора да користите посилни методи.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време