Што е микрокануларна липосукција и по што се разликува од класичната?

Ве инспирираме

Микролипосукција е минимално инвазивен метод за трајно отстранување на поткожни масти.

Едноставен е, помалку болен и бара многу пократок период за закрепнување од класичната липосукција. Се применува на најосетливите регии како што се лице, подбрадок, врат, грб, колена, листови, потколеници, раце, гради и други делови на телото од кои трајно сакаме да ја елиминираме поткожната маст. Текстот продолжува по огласот…

Бидејќи се применуваат мали канили, се избегнува голема траума на ткивата, а постоперативните модринки стануваат помали. Фактот што одеднаш не се извлекуваат големи количества маст и што интервенцијата се прави со локална анестезија, овозможува брзо закрепнување и се елиминира опасноста да се појават нерамнини и дупки.

На овој начин, а со посебна постапка, можно е да се отстранат маснотиите од стомакот и да се истакнат стомачните мускули, кои дури и со вежбање тешко се обликуваат.

Текст: Убавина и здравје

Фото: Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време