Ким Кардашијан открива како да го контурирате вашето лице за помалку од 5 минути

Корисни совети

Од многуте вештини за убавина и шминка, денес откриваме соодветно контурирање.

Кој би бил подобар избор во наставата на оваа техника од личноста за која може да се каже дека ја измислил – Ким Кардашијан.

Како правилно да ги потенцирате јаболчниците, колку бронзери се навистина потребни и слично – таа ги дава одговорите. Се разбира, поради пандемијата, таа мораше да ја сподели својата техника на социјалните мрежи.

Таа примени навлажнувачки крем за подобрување на ефектот, а потоа неизменично користеше две нијанси, потемна и средна нијанса, за да ги потенцира аглите на лицето.

Илуминаторот го нанесе под очите, на нејзините јаболчници, како и во центарот на носот. Потемни тонови беа резервирани за пределот под образите, слепоочниците и челото.

И на крај, како што сугерираше и самата Ким, ако забележите дека ви требаат малку повеќе темни тонови, може да нанесете многу малку со бронзер.

Прочитајте и: Што ѝ се случува на кожата на лицето кога спиете со шминка?

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време