Се прашувате како до вита става по 40-та? Ева Лонгорија сними свој домашен тренинг, кој можете и вие да го пробате!

Светски познатата актерка, Ева Лонгорија, дава се од себе да остане привлечна, витка и полна со енергија и во својата петта деценија, а за тоа има посебен мотив.

Таа не е љубител на спортски сали и групни тренинзи, но поради тоа направи агол во својот дом со спортска опрема, што се користи секој ден.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria)

Ева стана мајка пред три години, а после тоа не остава ништо на случајноста, бидејќи метаболизмот се забавува по четириесет години.

Со оглед на тоа што доби многу прашања во врска со вежбање и здраво јадење, Лонгорија реши да сними домашен тренинг и со тоа да им помогне на дамите кои ја следат.

Актерката нема проблем да го покажува лицето без шминка, со пеги, но и косата проткаена со сиви влакна, па затоа публиката особено ја почитува.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria)

foto>Getty

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време