Едноставна десетминутна вежба: Го подобрува држењето и ги елиминира болките во грбот еднаш засекогаш! (ВИДЕО)

Вреди да се проба

Овој тренинг ќе ве ослободи од непријатните болки

Современиот начин на живот кој подразбира многу седење и поминато време пред компјутер, придонесе за појава на болки во грбот и неправилно држење.

Речиси секој втор човек страда од некој вид болка во грбот, но добрата вест е што постојат вежби кои го решаваат овој проблем. Особено добро е тоа што се многу лесни за изведување, а и не одземаат многу време.

Овие вежби ги зајакнуваат мускулите на грбот, но и стомачните мускули кои имаат значајна улога во правилното држење на телото.

Во следново видео погледнете како изгледаат овие вежби и почнете да ги правите уште денес…

Овие три вежби се идеални ако имате болки во вратот и грбот
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време