Дали би вежбале со Кристијано Роналдо? „Пеколен“ тренинг од 10 различни вежби (ВИДЕО)

Ни бодибилдер не може да го издржи... или може?

Асел Суеид е бодибилдер и фитнес-гуру, кој редовно експериментира со различни диети и физички исцрпувачки режими за фитнес на некои од најспособните спортисти во светот.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aseel Soueid (@aseelsoueid)

Досега ги испроба фитнес-рутините на легендата на НБА, Леброн Џејмс и фудбалерот Лионел Меси.

Во своето последно видео, Суеид го ​​испробува „воркохоличниот“ распоред на тренинзи што го практикува португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо за да ги има мускулите, но и физичката подготвеност по кои е познат.

Неговиот тренинг е комбинација на вежби за сила (вкупно 10 различни вежби) со сесии HIIT вежби, пишува Men’s Health. Задникот, нозете и стомакот се само некои делови од телото покриени со овој брутален тренинг, а на видеото можете да видите дали овој јутјубер успеа да го издржи докрај.

Видео: Youtube

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време