Трансформациите на Лејди Гага низ годините – Ексцентричноста ја замени со елеганција и софистицираност

На новиот изглед на пејачката никој не може да остане рамнодушен

Getty Images

Некогаш за фоторепортерите приредуваше вистинско шоу провокативно позирајќи, а денес мирно се смешка пред објективите

Лејди Гага ги живее најславните денови од врвот на својата кариера. Филмот „A Star Is Born“ ги привлекува гледачите во кино салите, а неа и на Бредли Купер им носи награди.

Иако донеодамна беше позната по ексцентричниот стил, настапи и јавни појавувања кои предизвикуваа секакви реакции, денес Гага на црвените теписи се појавува во елегантни изданија и нежно нашминкана.

Фустаните со боја на месо кои некогаш ги носеше денес не би ги облекла ни во најлош кошмар, а нејзината гардероба сега се состои од елегантни фустани поради кои почнаа да ја прогласуваат за една од најдобро и највкусно облечените славни личности.

Некогаш за фоторепортерите приредуваше вистинско шоу провокативно позирајќи, а денес мирно се смешка пред објективите.

Но, промената на облеката и однесувањето не е единствената која ја забележаа нејзините обожаватели. Како што кружат муабети по социјалните мрежи, и изгледот на нејзиното лице со текот на времето се измени, па многумина од нејзините најверни фанови се прашуваат што Гага направила од себе.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време