Време е за прослави! Моден едиторијал на „Убавина и здравје“

Матурски забави, годишнини, венчавки...

Во соработка со бутикот Angelius креиравме приказна во која можете да побарате инспирација за својот совршен изглед за пригодата на која сакате да бидете забележана….

Огненоцрвена…

Фустан Angelius, 4.200
Комплет од ѓердан,
обетки и белезица од 14 К злато
Ador Gold, 105.000 ден.

Ноќи во сатен…

Фустан Angelius, 4.200 ден.
Ѓердан од 14 К злато Ador Gold
Белезица од 14 К злато Ador Gold

Како сирена…

Фустан Angelius, 4.200 ден.
Обетки од 14 К злато Ador Gold, 18.000 ден.
Прстен од 14 К злато Ador Gold, 12.000 ден.
Белезица од 14 К злато Ador Gold, 41.000 ден.

Бело и златно…

Фустан Angelius, 4.200 ден.
Ѓердан од 14 К злато Ador Gold
Белезица од 14 К злато Ador Gold

Вечер за танцување…

Фустан Angelius, 2.800 ден.
Обетки од 14 К злато Ador Gold, 30.000 ден.
Прстен од 14 К злато Ador Gold, 14.000 ден.
Белезица од 14 К злато Ador Gold, 44.000 ден.

Фото: Александар Велов

Стајлинг и шминка: Маги Медичи

Фризура: фризерско студио „Велвет“

Модел: Евгенија Ризова – „Моделс Ин“

Новиот Ford Focus, автомобил на годината во Македонија за 2019 г.

Благодарност до „Рагуза 360“

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време