Нови трендови by Bella: Отскокнете од околината! (ФОТО)

Едиторијал

Модел: Тамара Маневска – „Моделс ин“
Фризура фризерско-козметички салон „Велвет“
Стајлинг и шминка: Маги Медичи
Фотограф: Александар Велов
Благодарност до Daily, Food & Wine – Lisa Centar

Дали се тоа несекојдневни деловни комбинации или женствена секојдневна мода, доколку сакаме да отскокнеме – со Bella го имаме секој избор на дланка…

Септември е месец за нови почетоци, а сезоната променлива исто како пригодите за нашите комбинации. Секој есенски ден со својата различност ни дозволува да експериментираме со боите, дезените и материјалите.

Црн фустан Bella – 6.390 ден.
Плик-чанта Маngo – 1.990 ден.

Шик-елеганција

Септември е месец за нови почетоци, а сезоната променлива исто како пригодите за нашите комбинации. Секој есенски ден со својата различност ни дозволува да експериментираме со боите, дезените и материјалите.

Палто Bella – 3.990 ден.
Блуза Bella – 1.390 ден.
Здолниште Bella – 2.390 ден.
Чевли Marwell 3.999 ден.

Оваа есен Bella се инспирира од живописните бои на прекрасните рајски птици, кои симболизираат радост, слобода и свежина во контраст со градското сивило.

Јакна Bella – 4.490 ден.
Блуза Bella – 1.390 ден.
Фармерки Bella – 2.390 ден.
Обетки Маngo 990 ден.
Чевли Marwell 3.990 ден.
Палто Bella – 4.290 ден.
Здолниште Bella – 2.890 ден.
Кошула Bella – 1.890 ден.
Чанта Маngo – 990 ден.
Чевли Marwell – 3.990 ден.
Капут Bella – 5.490 ден.
Блуза Bella – 1.190 ден.
Панталони Bella – 2.490 ден.
Обетки Маngo – 690 ден.
Чевли Marwell – 3.990 ден.
Палто Bella – 4.690 ден.
Здолниште Bella – 2.490 ден.
Блуза Bella – 1.990 ден.
Чевли Marwell – 3.890 ден.
Панталони Bella – 2.890 ден.
Блуза Bella – 2.490 ден.
Палто Bella – 4.290 ден.
Обетки Маngo 690 ден.
Чевли Marwell 4.290 ден.
Фустан Bella – 7.290 ден.
Чевли Marwell – 3.890 ден.

 

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време