Голема враќање на трендовите од 80-тите години: Овие 2 парчиња се најпосакувани оваа сезона! (ФОТО)

Секоја жена со стил мора да ги има овие парчиња во гардеробата

Во текот на 80-тите години, доминираа импресивни парчиња. Во тие денови, правилото беше дека колку е поголемо и поимпресивно, толку подобро. Поентата беше да се истакне. Иако 80-тите години донесоа некои парчиња кои воопшто не ѝ се додворуваат на фигурата и се одраз на лош стил, овие две парчиња сепак се издвојуваат од таа толпа.

Маици и фустани со прерамки, како и т.н. бициклистички, и оваа година се во тренд. Овие две парчиња ѝ прилегаат на речиси секоја фигура и ги истакнуваат женските облини во преден план.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Katarzyna Kijowska (@katekijo)

Ако имате пошироки колкови, ќе обожавате парчиња со прерамки, бидејќи благодарение на нив, половината изгледа потенка, а целата фигура е похармонична.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Katarzyna Kijowska (@katekijo)

Бициклистички во впечатливи бои ги освоија оние во црно. Слободно експериментирајте со боите, охрабруваат модните експерти.

Прочитајте и: Шпанската кралица Летиција не се откажува од овој фустан на Каролина Херера (ФОТО)

 

ФОТО: Freepik, Instagram

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време