Шпанската кралица Летиција не се откажува од овој фустан на Каролина Херера (ФОТО)

Станува збор за елегантен модел до колена со гола основа и дезен со розови цветови.

За време на прославата на националниот празник во Шпанија, Денот на Свети Џејмс, вообичаено е членовите на кралското семејство да ја посетат катедралата Сантијаго де Компостела, која се наоѓа во истоимениот град.

Овој пат, кралот Фелипе и неговата сопруга Летиција дојдоа во друштво на своите ќерки, принцезата Леонор и Софија.

За свечената пригода, 48-годишната Летиција избра еден од своите омилени фустани, кој го поседува од 2017 година.

Станува збор за елегантен модел до колена со гола основа и дезен со розови цветови.

Ова класично парче, погодно за сезоната пролет и лето, Летиција го искомбинира со високи потпетици со ист тон како и цветните мотиви на фустанот. И чевлите ги потпишува познатата шпанска дизајнерка Каролина Херера.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LOOKS REINA LETIZIA (@letiziareina__)

Фото: Instagram

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време