Трендсетерка: Лежерен поп-арт на Хале Бери за прошетка низ градот (ФОТО)

Моден хит

Фото: Getty Images

Оскаровката Хале Бери (53), освен што настојува да ја одржи витата става, секогаш ги следи и модните трендови.

Па така, деновиве го носи модниот хит во Америка – црна маица од брендот Church Boutique со поп-арт принт, инспириран од славниот портрет на Мерлини Монро, дело на Ворхол.

Фото: Getty Images

Оваа маица одлично се комбинира со фармерки, а нејзин куриозитет е и испреплетениот заден дел.

Фото: Getty Images
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време