Џиџи Хадид покажа како се носи најмодерното модно парче оваа сезона (ФОТО)

Удобно и стилски

Shacket (кошула + јакна) или кошула-капут, едно од најпрактичните парчиња на есенската и зимска сезона ќе се задржи и оваа пролет. Сосема природно: удобно и стилско парче, кое може да се носи и наместо капут кога деновите се топли.

И Џиџи Хадид е забележана во една од овие кошули – станува збор за електрично-син модел на кошула, кој популарната манекенка го искомбинира со црни панталони и патики. Стајлингот го надополни со минијатурна правоаголна чантичка, а забележавме и кеса со хамбургери – заслужена награда по Модната недела во Милано.

 Фото: Instagram
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време