6 есенски модни комбинации од дизајнерите Марков, Моника Коцарева и уредничката Јована Стојменовиќ (ВИДЕО)

Познатите модни дизајнери Марков и Моника Коцарева и главната уредничка и водителка Јована Стојменовиќ креираа шест впечатливи есенски модни комбинации во соработка со италијанскиот бренд Marella.

Како дел од серијалот Styling Sessions, стилистите споделија модни совети и лични приказни за модата во кратки видео-интервјуа, и потоа составија комбинации од новата колекција на Marella.

Комбинациите и воедно колекцијата на италијанскиот бренд се препознатливи по уникатните бои, принтови и кроеви со кои стилистите си поиграа и ги комбинираа на свој начин.

Погледнете ги прекрасните комбинации и дознајте повеќе за оваа соработка на профилот на marella.skopje

Текст и фото: ПР

Прочитајте и

Коментарите се заклучени.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време