Ким негира, но фотографиите не лажат: Старлетата ја ископира Наоми Кембел (ФОТО)

Ако баба лаже, трап не лаже!

Земајќи предвид дека многумина ја сметаат за своја модна икона, изненадува фактот дека на атрактивната старлета Ким Кардашијан и’ снемало идеи за стајлинг, па инспирацијата ја пронашла во славната Наоми Кембел, „оживувајќи“ неколку изданија кои сексапилната „пантерка“ ги носеше на модната писта, но и надвор од неа.

Имено, на популарниот инстаграм-профил Diet Prada се појавија неколку фотографии на кои јасно се гледа дека Ким повторила одредени аутфити што Наоми ги носела во 1990-тите.

 

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време