Во овој фустан и со вистинската фризура, и на 68 години изгледа како девојка: Модна десетка за Брижит Макрон!

Одличен избор

Со фантастичниот фустан, првата дама на Франција ги обула своите омилени чевли на висока потпетица

Брижит и Емануел Макрон во Елисејската палата ги угостиле претседателот на Аргентина Алберт Фернандез и неговата сопруга Фабиола.

Брижит за оваа пригода ги обула своите омилени потпетици, моделот Eyeline од црна кожа на модната куќа „Луј Витон“. Овие салонки се одликуваат со врвна елеганција, а дополнителна доза на луксуз им дава златниот детаљ над потпетиците од десет сантиметри.

Со отмените потептици, Брижит носела и фустан во препознатливиот моден стил на француската прва дама, кој се одликува со чисти линии и шик едноставност.

Модните комбинации на првата дама на Франција секогаш се многу едноставни и префинети, но секогаш содржат и детаљ што ги прави интересни и шик.

Кај овој фустан во придушена зелена боја и со рамен крој, кој ја следи линијата на телото и има должина до колена, тој детаљ се волуминозните ракави во ретро-стил, кои на овој инаку „строг“ модел му даваат и романтична нота. На Брижит одлично ѝ стоела и младешката фризура – коса врзана во полуопавче што ги брише годините.

Оваа фризура и изборот на фустан ѝ оделе во корист на Брижит Макрон – на 68 години изгледала како девојче благодарение на нив.

Брижит Макрон (67) се среди за прошетка со кучето: Модно издание за десетка!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време